Kā Unger Steel Group maksimāli izmanto BIM iespējas
Mums 3D modelēšana ir ļoti būtiska, jo 3D modelis atrodas katra projekta pamatā. Ja mums ir šāds modelis, mēs varam ķerties pie ražošanas un veikt visus nepieciešamos procesus.” – Ēriks Fladerers (Erich Fladerer), kvalitātes menedžeris un metināšanas koordinators.
Kamēr daudzi tērauda industrijas pārstāvji vēl pilnībā neizmanto modeļu pielietošanas potenciālu BIM darbplūsmā, Unger Steel Group ir raduši paši savu darbplūsmas risinājumu ar Tekla Structures palīdzību. No plānošanas līdz uzstādīšanai, no pārdošanas līdz ražošanai, ikviena sīkākā modelī atrodamā informācija tiek izmantota, lai racionalizētu Unger darbplūsmu, ietaupot vērtīgo laiku un naudu.
PAR UNGER STEEL GROUP
Austrijā bāzētais uzņēmums Unger Steel Group ir pasaules mēroga līderis būvniecības nozarē. Apvienojot trīs atsevišķas uzņēmuma vienības – tērauda departamentu, vispārējo ģenerāluzņēmēju un nekustamo īpašumu nodaļu, Unger rada individuālus būvniecības nozares risinājumus ar plašu pakalpojumu spektru. Unger Steel Group neviens projekts nav ne par lielu, ne par mazu. Viņu īstenoto projektu sarakstā manāmi gan vienkārši risinājumi ražošanas telpām, gan ārkārtīgi sarežģītas tērauda konstrukcijas, piemēram, Vīnes Centrālās dzelzceļa stacijas ēkas arhitektoniski spožais jumts. Divu Austrijā un Apvienotajos Arābu Emirātos izvietoto Unger ražotņu jauda gadā sasniedz 70 000 tonnas, un tur top viss – no dizaina līdz produkcijas uzstādīšanai.
LĪDZSVAROTĀKA DARBPLŪSMA VISAS PASAULES MĒROGĀ
Ar 1200 darbiniekiem vairāk nekā 20 pasaules valstīs, līdzsvarota darbplūsma ir vitāli nepieciešama, lai droši un efektīvi īstenotu projektus tērauda nozarē valdošās konkurences apstākļos. “Lai konkurētu ar uzņēmumiem no citām valstīm, ir jānodrošina ļoti raits ražošanas process un ļoti elastīga konstruktoru nodaļa, kā arī ar īpašu vērību pret inovācijām nemitīgi jāuzlabo ražošanas process,” saka rīkotājdirektors Matiass Ungers (Matthias Unger): “Mums nepatīk pielāgot savi procesu tehnoloģijai, mēs drīzāk pakārtojam tehnoloģiju savam ražošanas procesam.” Tekla Structures tehnoloģija ideāli atbilst Unger Steel Group vajadzībām.
STRUKTURĒTA DARBPLŪSMA: TEKLA RACIONALIZĒ IKVIENU DARBA POSMU
Atšķirībā no daudziem konkurentiem Unger ir atklājis iepazītās priekšrocības, izmantojot Tekla Structures visā projekta attīstības gaitā – ne tikai konstruēšanā, bet visās nodaļās un visās darba stadijās. Unger ir pilnībā racionalizējuši visu darba procesu: uzņēmumā uzlabo komunikāciju starp atsevišķām nodaļām, kuras aktīvi sadarbojas, lai panāktu ātru un precīzu produkcijas ražošanu. “Pārdošanas nodaļā mēs pielietojam Tekla, lai izveidotu mehāniskās montāžas koncepciju un ar to iepazīstinātu mūsu klientus. Pēc tam projektu nododam tērauda konstrukciju nodaļai, kur top visu savienojumu projekts, kas caur mūsu interfeisu nonāk jau ražošanā. Ikviens iesaistītais var apskatīt modeli un visus rasējumus, pat jau mehāniskās montāžas cehā,” saka Matiass Ungers. Ikviena komanda tieši no modeļa var saņemt nepieciešamo informāciju sava procesa vajadzībām.
PĀRDOŠANA: TŪKSTOŠ VĀRDU VĒRTS MODELIS
“Unger uzņēmumā sāk izmantot Tekla modeļus jau pārdošanas nodaļā,” stāsta kvalitātes menedžeris un metināšanas koordinators Ērihs Fladerers, kurš vada arī Tekla attīstības grupu. Ar mehāniskās montāžas metodi potenciālajiem klientiem iespējams parādīt tieši tādu rezultātu, kādu viņi var sagaidīt, tā demonstrējot uzticamību, kas nepieciešama, lai uzvarētu konkursos. No nepabeigtā modeļa un jau īstenotajiem projektiem iespējams iegūt datus jaunu aprēķinu un projektu veikšanai, un tad modeli var nodot tālāk tērauda konstrukciju nodaļai.
PROJEKTĒŠANA UN PLĀNOŠANA: DAUDZ PROJEKTĒTĀJU, VIENS MODELIS
Unger tērauda konstrukciju nodaļa paļaujas uz Tekla Structures, radot precīzus modeļus, kuri sekmē procesu gaitu visas darbplūsmas apjomā. Unger rada ne tikai rasējumus un modeļus, bet daudz vairāk, jo ikvienam modelim jābūt darboties spējīgam, lai novērstu sarežģījumus, kas varētu rasties kādā vēlākā stadijā, - viņi arī uzstāda konstrukcijas. Statistiķi analītiķi var sadarboties ar konstruktoriem, radot risinājumus potenciāli problemātisku mezglu gadījumā. Ar Tekla savstarpējās ietekmes detektora palīdzību konstruktori vēl plānošanas stadijā var konstatēt un izlabot nelabvēlīgu ietekmi un potenciālās kļūdas, tā izvairoties no labojumiem dārgajā ražošanas un uzstādīšanas stadijā jau objektā. Papildus problēmu konstatēšanai, iekams tās jau parādījušās, konstruktori var arī viegli kopdarboties pie viena modeļa. Ja plānošanas perioda ilgums ir ierobežots, Unger konstruktori izmanto daudzfunkcionālo rīku, lai visi varētu elastīgi un efektīvi vienlaikus strādāt pie viena projekta tā, lai ātri radītu precīzu, konstruējamu modeli. Faktiski lielākā daļa Ungerprojektu top ar daudzfunkcionālā rīka palīdzību, kas ietaupa daudz dārgā laika.
RAŽOŠANA: KOPSKATS LABĀKU REZULTĀTU IEGŪŠANAI
Uzņēmumā Unger ražošana ir pilnībā optimizēta. Atkritumos nenonāk neviena informācija. Ar Tekla modeļa palīdzību viņi rada darba rasējumus, būvniecības datus cauruļu griešanas agregātam, datora skaitliskās programmvadības datus – paraugošanai, metināšanai, virsmas apstrādei, griešanas agregātiem un daudz kam vairāk. Izmantojot modeli, konstruktoru nodaļa rada nosūtāmās kravas sarakstus un gādā, lai viss process norit līdzsvaroti. Ja ražošanā vienlaikus atrodas pāri par 40 projektiem, ārkārtīgi būtiski ir laikus piegādāt ikvienu detaļu. Lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti, Unger ražošanas cehā ir instalētas Tekla stacijas, lai modelis būtu aplūkojams visos sīkumos. Darbinieku komandas var piekļūt bagātīgajai informācijai par modeli tieši ražošanas cehā, tā ātri atrisinot ar montāžu saistītas problēmas. Unger Tekla stacijas arī lieliski motivē ražošanā iesaistītos strādniekus, ļaujot viņiem redzēt kopskatu, nevis tikai katram savu atsevišķo montāžas segmentu.
INSTALĀCIJAS STADIJA: KONSTRUKCIJAS DEFINĒŠANA
Kad projekts sasniedz mehāniskās montāžas stadiju, organizācija un informācijas plūsma kļūst pat vēl drudžaināka. Unger pielieto Tekla Structures un papildu programmatūru, lai jau sākot ar imitēšanu jeb simulāciju, uzturētu vispārējo procesa struktūru. Piegāde tiek plānota, izmantojot simulācijas, kur gandrīz reāli smagajās mašīnās tiek ielādētas smagas un sarežģītas detaļas. Viss nonāk būvlaukumā efektīvi un laikus. Unger pat ceļamkrāna izmantošana būvlaukumā tiek sagatavota iepriekš. Ar simulācijas palīdzību iespējams izplānot novietošanu, optimālo kravnesību un attālumus kravas transportēšanai. Mehāniskās montāžas stadijā Unger priekšstrādnieki var pastāvīgi piekļūt modelim. Ar Teklu var ne vien salīdzināt reālās konstrukcijas ar modeli, bet vajadzīgajā brīdī piekļūt rasējumiem un informācijas lapām. Nemitīgā piekļuve modeļa nodrošinātajai informācijai mehāniskās montāžas procesā palīdz optimizēt būvlaukumā veicamos darbus, ietaupīt laiku un naudu, vienlaikus izvairoties no galvassāpēm. Lāzerskenēšanai Unger izmanto Trimble Total stacijas. Objektā iegūtos novērojumu datus iespējams nosūtīt tieši uz modeli, un ar mērījumiem, kas veikti pēc mehāniskās montāžas pabeigšanas, - reālo objektu salīdzināt ar modeli. Šie dati ļauj Ungerprofesionāļiem redzēt projektu kā teorētiski, tā praktiski, kā arī noteikt, cik daudz tolerances jāņem vērā konstruēšanas, ražošanas un mehāniskās montāžas stadijās.
TAS VĒL NAV VISS: BIM IZIET ĀRPUS IERASTĀ ROBEŽĀM
Unger izmanto Tekla Structures ikvienā projekta stadijā, bet ar tās palīdzību arī pievieno konstrukcijām papildinājumus, programmatūru un tās risinājumus. Tādējādi darbplūsmā viņi paceļ BIM ārpus ierastā robežām, panākot tādu optimizācijas līmeni, kas gandrīz neatpaliek no brīnuma. Tekla programmatūra un Trimble Total stacija sniedz atbalstu ražošanā, mehāniskās montāžas procesā un plānošanā, un Tekla BIM iespējas tiek pielietotas visos iespējamajos departamentos. Unger ir savienojuši Tekla modeli ar uzņēmuma iekšējās pārvaldības sistēmu un izmanto datus, lai vadītu par materiāliem izrakstītos rēķinus, transportēšanas informāciju, plānošanu un vēl daudz vairāk, tā gūstot lielisku rezultātu visā darba procesā. Unger izpratnē spēja iekļaut Tekla Structures un Trimble solutions ikvienā stadijā un procesā ir pamats vienotas darbplūsmas izveidei, kas sekmē ražīgumu visa projekta mērogā.
TEHNOLOĢIJAS PIELĀGOŠANA: NOSKAŅOŠANA IDEĀLAI SADERĪBAI
Pielāgošanas funkcijai ir svarīga loma Unger BIM darbplūsmā. Uzņēmuma Teklaattīstības grupa strādā pie jaunām versijām, lai atklātu visefektīvākās funkcijas un par tām pastāstītu tērauda konstrukciju nodaļai. Lai samazinātu datu un izejmateriālu nelietderīgu izmantošanu, viņi arī meklē labākos savienojumu un funkcionalitātes parametrus. Tādējādi tiek ne vien saskaņotas Unger darbības procesa procedūras un atklāti jauni problēmu risinājumi, bet arī rasta iespēja ražošanā ietaupīt laiku un naudu. Kad Unger Tekla attīstības grupa nāk klajā ar funkciju, kas varētu nest labumu, viņi sazinās ar Tekla, lai tā tiktu iekļauta nākamajā versijā. “Daudzi programmatūras sistēmā ievadītie jauninājumi ir tikuši nekavējoši ieviesti jaunākajās Tekla versijās,” atzīst Bernds Mīls (Bernd Mühl), tērauda departamenta vadītājs.
DESMITIEM GADU PRIEKŠĀ PĀRĒJIEM
Unger Steel Group ir konstatējusi, ka Tekla Structures ir uzticams kolēģis, kas pilnībā atbalsta procesu visā darbplūsmas apjomā. Paplašinot tā izmantošanu no konstruēšanas līdz visām stadijām un uzņēmuma nodaļām, Ungerir ērti ieviesuši BIM darbplūsmā, tā pilnībā optimizējot un izmantojot tādas priekšrocības kā izmaksu samazināšanu, efektīvāku darbību un ātru, uzlabotu komunikāciju un informācijas plūsmu, kā arī procesu automatizēšanu. Ar desmitgadēm ilgu uzkrāto pieredzi darbā ar BIM, optimizācijas ziņā Unger ir galvas tiesu priekšā citiem. Kā mēs teikt Bernds Mīls: “Būvniecības informācijas modelēšana ir nākotne.”