Liepāja: Sākas ūdens un kanalizācijas tīklu aizsalšanas problēma Ziņas

Liepāja: Sākas ūdens un kanalizācijas tīklu aizsalšanas problēma

Trešdiena, 17 janvārī, 2018

Pēdējās dienas Liepājas iedzīvotājus stindzina aukstums un vējš, taču dabas stihijas atstāj iespaidu ne tikai uz cilvēku organismiem. Mēdz parādīties kļūmes arī dažādās tehniskās sistēmās, piemēram, pieaug ūdens un kanalizāciju tīklu aizsalšanas risks. SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" avārijas dienests vakar saņēmis pirmos izsaukumus uz šādu rūpju māktām mājām.

"Šogad vēl nekas pārāk daudz nav bijis, taču šodien [vakar – S.K.] parādījies vējš, kas situāciju var pasliktināt," pastāsta LNA sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Puka. Ap pusdienlaiku vakar avārijas dienesta dienaskārtībā bija iezīmēti vien divi objekti, kuros nepieciešama palīdzība saistībā ar aizsalušām caurulēm. Citus gadus, parādoties pirmajam salam, tādu ir no desmit līdz divpadsmit. Šī problēma īpaši aktuāla ir mājās, kurās ir maza ūdens cirkulācija, tāpēc aukstajā laikā ieteicams to palielināt, atverot ūdens krānus un nodrošinot regulāru ūdens plūsmu.

"Ir mājas, kurās jau no būvniecības ūdensvadu caurules ir tuvu zemes virskārtai vai tuvu pamatiem – tajās problēmas, iestājoties šādam laikam, ir regulāras," norāda I. Puka. Risks ir augstāks arī tajās mājās, kuras netiek apkurinātas un kurām nav centralizētā apkures sistēma. Abi minētie faktori pārsvarā novērojami pilsētas vecās apbūves namos.

Lai novērstu ūdens vadu aizsalšanu, ieteicams mājā uzturēt siltumu – apsildīt koridorus, kāpņu telpas, pagrabu. "Noteikti visās minētajās telpās jātur aizvērti gan logi, gan durvis," I. Puka skaidro.

Tāpat ūdens un kanalizācijas tīklu aizsalšana bieži konstatēta namos, kuros ir tukšas, neapsildītas telpas. Ja iedzīvotājs atrodas ilgstošā prombūtnē un dzīvokli atstāj tukšu, noteikti vajadzētu paredzēt iespēju avārijas dienesta īpašumā iekļūt – dzīvokļa atslēgu būtu ieteicams atstāt kādam draugam vai radiniekam, kas pastāvīgi ir pilsētā, lai nepieciešamības gadījumā būtu iespēja dzīvokli apsildīt.

Savukārt, ja konstatēts, ka mājā aizsalušas ūdens vadu caurules, nekavējoties jāziņo par to savam namu pārzinim. Tā vakar rīkojusies arī Kuršu ielas 22. nama iedzīvotāja Iveta Starka. Šis bija viens no objektiem, uz kuriem vakar devās uzņēmuma SIA "Fagos" tehniskie darbinieki Stasis Januška un Arturs Tramdaks – uzņēmums šādus darbus veic pēc pasūtījuma. Ūdens caurules bija aizsalušas posmā, kas atrodas mājas bēniņos. Māja nav siltināta, tāpēc sals viegli tiek cauri spraugām ķieģeļu sienās.

I. Starka pastāsta, ka šādas problēmas namā esot piedzīvotas jau iepriekš, tomēr esot grūti gūt visu nama iedzīvotāju piekrišanu veicamiem remontdarbiem. "Labi, ka man no rīta termosā bija mazliet ūdens un es varēju zāles iedzert," viņa stāsta, atceroties rīta pārsteigumu – aizsalušas ūdens caurules.

"Sākumā nesapratu, kur man jāzvana. Nezinu arī, kas būs jādara tālāk, lai tā vairs nenotiktu," bažījas nama iemītniece. Taču pēc tam, kad ar celtniecības fēnu tika atkausēta aizsalusī caurule, tehniskie darbinieki to nosedza ar siltumizolācijas materiālu, lai mazinātu iespēju, ka caurule aizsals atkal. "Vislabākais būtu caurulei pievienot sildvadu – ir tāds speciāls vads, kas silda cauruli un neļauj tai aizsalt," stāsta S. Januška. "Kad uznāk sals, tikai jānospiež podziņa un caurule neaizsals."

Avots: liepajniekiem.lv
Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
6 gadu 10 mēnešu 26 dienu portālā
Bija online 22 decembrī 23:54
Meklētājs būvniecības nozarē

Pakalpojumu atlase pēc tēmas