Biedrība apstrīd pašvaldības izdoto būvatļauju “DEPO” būvniecībai Jelgavā
LETA. Biedrība "Direct Impact" lūdz atzīt par prettiesisku Jelgavas būvvaldes izsniegto būvatļauju lielveikala "Depo" būvniecībai Lielupes krastā, liecina biedrības iesniegums Jelgavas domei.
Biedrības vadītājs Jānis Vaits norāda, ka būvvalde ir prettiesiski izsniegusi būvatļauju, pārkāpjot Būvniecības likumā iekļauto aizliegumu izsniegt būvatļauju, ja nav veikts ietekmes uz vidi sākotnējais izvērtējums vai ietekmes uz vidi novērtējums.
Paredzētā darbība ir acīmredzami ar būtisku ietekmi uz vidi, gan piesārņojoša, gan vidi degradējoša, gan ar ietekmi uz ainavu, norādīts apstrīdēšanas iesniegumā.
Tāpat iesniedzēji uzskata, ka būvatļauja ir izsniegta būvniecības iecerei, kura neatbilst pašvaldības teritorijas plānojuma un lokālplānojumam. Proti, pašvaldības saistošajos noteikumos norādīts, ka teritorija, kurā iecerēts lielveikals, attīstāma kā reprezentācijas objekts visai lokālplānojumā apskatītajai teritorijai Cukura ielā 2, 2a, 2b, 4 un Krasta ielā 1. Biedrībai nav saprotams, kā tirdzniecības objekts ar lielveikala fasādi, ar vienīgo uzrakstu "Depo" un tā preču zīmi var reprezentēt publisko ārtelpu.
"Direct Impact" domei norāda arī uz citiem normatīvo aktu pārkāpumiem, ko, pēc iesniedzēju domām, pieļāvusi būvvalde.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka biedrība reģistrēta 2015.gadā Jelgavā. Tas vadītājs ir Vaits. "Direct Impact" mērķi ir veicināt vides aizsardzību, sabiedrības iesaistīšanos dabas un kultūras vērtību saglabāšanā un atjaunošanā, aizstāvēt sabiedrības tiesības dzīvot tīrā vidē un veicināt sabiedrības iniciatīvas un līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē.
Būvniecības ieceri pašvaldībā izskatīšanai iesniedza zemes īpašnieks SIA "Auras centrs". Iesniegtais būvniecības ieceres risinājums tika atzīts par labāko investora un Latvijas arhitektu savienības organizētajā metu konkursā. Konkursam tika pieteikti un izvērtēti seši arhitektu priekšlikumi tirdzniecības ēkas arhitektoniskajam risinājumam.