Plānošanas un pārraudzības programmatūra uzņēmējiem, kuri strādā ar monolītā dzelzsbetona konstrukcijām Коммерческая информация

Plānošanas un pārraudzības programmatūra uzņēmējiem, kuri strādā ar monolītā dzelzsbetona konstrukcijām

Понедельник, 18 сентября, 2017

Trimble ir nolēmusi pilnveidot Tekla Structures programmatūru, lai uzņēmējiem, kur strādā ar monolīto betonu, piedāvātu viegli lietojamu rīku, kurš izplāno un pārrauga visus betona veidņošanas un veidņu montāžas procesa aspektus.
Radot 3D digitālos BIM modeļus, būvuzņēmēji var tos izmantot, lai veiktu aplēses, plānotu, izveidotu darba rasējumus, projektētu nepieciešamo veidņu sistēmu, pārraudzītu darbus un veiktu izmaksu aprēķinus.
Mūsdienās, kad būvuzņēmēji, īpaši nelieli būvdarbu veikšanas uzņēmumi, iesniedzot piedāvājumu betona darbu iepirkumā, piedāvājuma izveidei parasti saņem PDF (portatīvo dokumentu formāta) dokumentus, nevis 3D modeļus. Tomēr daži uzņēmēji nevēlas izmantot PDF dokumentus, jo tajos iekļautā informācija nereti ir nepilnīga. Beigu beigās lielākā daļa tos tomēr pielieto, lai aprēķinātu betona, tērauda stiegrojuma un citu izmantojamo materiālu daudzumu, kam pievieno veicamo darbu, veidņu un peļņas apjomu, lai tad piedāvātu savu cenu.
Konkursa uzvarētāja biroja darbinieki izveido darba rasējumus, sāk plānot būvdarbus, zīmē tehniskā aprīkojuma izvietojuma plānu un uzsāk izdevumu aprēķina procedūru. Šajā procesā nākas veltīt daudz laika un enerģijas, lai izdarītu aplēses, plānotu, zīmētu tehniskā aprīkojuma izvietojuma plānu un pārraudzītu betona darbus, un daļa no tā izrādās lieka. Paturot prātā minēto, Trimble nolēma pilnveidot pašu radīto programmatūru Tekla (kura kalpo betona nozarei tā kā neviena cita), lai uzņēmējiem, kuri strādā ar betonu, piedāvātu viegli lietojamu programmatūru, kura izplāno un pārrauga visus betona izstrādājumu formēšanas un montāžas procesa aspektus. Viņu unikālais izstrādājums ir noderīgs kā maziem, tā lieliem uzņēmumiem – no privātmāju līdz milzīgu komerciālo projektu ēku būvniecībai.
Konstruktīvās BIM izmantošana
BIM jeb Būves informācijas modelēšanas jēdziens radās 20. gs. 70. gados, bet šo tehnoloģiju sāka lietderīgi izmantot būvprojektos tikai 21. gadsimta sākumā, kad tā bija labāk izstrādāta un būvnieki to bija novērtējuši.


 

BIM palīdz būvniekiem radīt trīsdimensiju digitālus sava darba attēlus, precīzi ieplānot nepieciešamos materiālus un visā projekta īstenošanas laikā sadarboties ar citiem komandas biedriem. Daudzi to izmanto, veicot jauna projekta aplēses. Programma paātrina aprēķinu procesu un atvieglo nākamos būvniecības procesa sākuma posmus: būvmateriālu pasūtīšanu, plānošanu, būvniecības aprīkojuma izvietojuma ieskicēšanu, laika grafika plānošanu kopsakarā ar citām norisēm, izdevumu aprēķinus un daudz citu funkciju. Uzņēmumi, kuri pielieto BIM, izvairās no uzdevumu atkārtošanās un strādā ražīgāk. Turklāt krietni vieglāk sokas koordinātu radīšana un to nosūtīšana digitālu datņu veidā uz robotizētu universālu tahimetru, kas izveido būvējamās konstrukcijas koordinātu sistēmu un reljefu. Robotizētam tahimetram nosūtītās datnes var izmantot arī, lai vadītu un pareizi novirzītu būvlaukuma ekskavatorus un betona markas sagatavošanas ierīces. Mūsdienās BIM ir ierasta būvniecības sastāvdaļa.
BIM palīdz būvniekiem radīt trīsdimensiju digitālus sava darba attēlus, precīzi ieplānot nepieciešamos materiālus un visā projekta īstenošanas laikā sadarboties ar citiem komandas biedriem. Daudzi to izmanto, veicot jauna projekta aplēses. Programma paātrina aprēķinu procesu un atvieglo nākamos būvniecības procesa sākuma posmus: būvmateriālu pasūtīšanu, plānošanu, būvniecības aprīkojuma izvietojuma ieskicēšanu, laika grafika plānošanu kopsakarā ar citām norisēm, izdevumu aprēķinus un daudz citu funkciju. Uzņēmumi, kuri pielieto BIM, izvairās no uzdevumu atkārtošanās un strādā ražīgāk. Turklāt krietni vieglāk sokas koordinātu radīšana un to nosūtīšana digitālu datņu veidā uz robotizētu universālu tahimetru, kas izveido būvējamās konstrukcijas koordinātu sistēmu un reljefu. Robotizētam tahimetram nosūtītās datnes var izmantot arī, lai vadītu un pareizi novirzītu būvlaukuma ekskavatorus un betona markas sagatavošanas ierīces. Mūsdienās BIM ir ierasta būvniecības sastāvdaļa.
Būvniecības procesā Tekla programmatūra veic vairākas darba pakāpes. Pirmais solis parasti ir 3D modeļa izveide projekta aplēšu veikšanas stadijā, lai noteiktu jomas, apjomus un precīzu būvmateriālu daudzumu, kas palīdzētu uzvarēt konkursā. Tiklīdz līgums par projekta izpildi ir noslēgts, seko nākamais solis – jāpievieno darbu veikšanai izvēlētā veidņu sistēma. Programmatūra nodrošina ievērojamu automatizācijas pakāpi un padara šo stadiju vieglāku. Jaunu veidņu ierīkošanas piedāvājumā ietilpst “veidņu ierīkošanas darbnīca”, kur atspoguļojas informācija par visām ražošanā atzītajām formēšanas sistēmām un dažām universālajām sistēmām. “Patlaban mēs esam sistēmā reģistrējuši divas – Peri un Doka veidņu sistēmas (divi no lielākajiem veidņu ražotājiem pasaulē), kā arī pāris universālās sistēmas,” skaidro Dikijs. “Eventuāli mūsu krātuvē glabāsies gandrīz visi formēšanas iekārtu ražotāju izstrādājumi.” Lai automātiski izvietotu projektā paredzētās veidnes, jāizvēlas jūsu izmantotā veidņu sistēma un tā jāizklāj pār digitālo sienas vai pamatu mūra modeli, kuru izveidojāt pieteikumam konkursā. Programmatūra nodrošina 3D apskati, parādot uz vietas samontētās formas tā, kā tām jābūt izkārtotām. Būvbrigādes var to izmantot kā darba rasējumu, ko viegli nosūtīt uz planšeti tā, lai celtnieki redzētu, kā konstrukcijas jāsamontē. Ja dodat priekšroku tradicionālajiem veidņu ierīkošanas rasējumiem, ar Tekla programmatūras palīdzību iespējams viegli automātiski radīt arī divu dimensiju veidņu ierīkošanas rasējumu.

Visās formēšanas sistēmās iekļautas arī savilču un saišķojuma sistēmas, lai programmatūrā izmantotu kopējas likumsakarības. Tāpēc Tekla var tik viegli automātiski noteikt veidņu ierīkošanas iekārtu novietojumu BIM rasējumā. Piemēram, tiklīdz jūs izvēlaties veidņu ražotāju un formēšanas sistēmu, kuru izmantosiet projektā, programmatūra automātiski novieto tapas un spailes tur, kur vēlaties. Tā arī uzstāda atgāžņus un balsteņus tur, kur tiem jāatrodas attiecīgajā sienā. Dikijs piebilst, ka, izmainot betona konstrukciju atrašanās vietu vai montāžas datumu, atgāžņu un balsteņu atrašanās vietu var viegli mainīt, lai pielāgotos izdarītajām izmaiņām.

 

 

Darbs ar programmu
Džons Sadoskis (John Sadosky), A&J Concrete īpašnieks stāsta, ka uzņēmumā sākuši pielietot Tekla programmatūru pirms aptuveni trim gadiem, lai projektos modelētu betona un armatūras novietojumu. Viņaprāt no funkcionalitātes viedokļa šī programma ir lieliska un kļūst aizvien izcilāka. Veicot aplēses, šis uzņēmums izveido modeļus, lai noteiktu nepieciešamo būvmateriālu daudzumu. “Ja mums ir modelis, atvieglojas komunikācija ar projekta arhitektu un inženieri gadījumā, ja mums rodas jautājumi vai nepieciešami paskaidrojumi,” Sadoskis piebilst.
Izstrādājot modeli aplēsēm, uzņēmums zināmā stadijā apstājas. Vēlāk, kad jau noslēgts līgums par projekta īstenošanu. Modelim pievieno nepieciešamo, un nekas nav jādara atkārtoti. Turpmāk šo modeli izmanto, nosakot koordinātes ar robotizēto universālo tahometru palīdzību, atklāj kļūdas vēl pirms būvdarbu uzsākšanas, plāno betona konstrukciju montāžu un pārrauga darbus. Sadoskis uzsver, ka viņa uzņēmumā šo programmu izmanto četri darbinieki, tostarp arī viņš pats.
Kam šī programmatūra paredzēta
Ja nodarbojaties ar dzīvojamo namu būvniecību, jums nereti nākas saskarties ar celtniecību kalnainā apvidū, kur bieži vien lentveida pamatnes un veidņu novietošanai ir nepiemēroti nelīdzena virsma, jaunā Tekla sienu formēšanas programma var izrādīties ļoti noderīga un lielā mērā ietaupīt plānošanai atvēlēto laiku. Programma noderētu arī pamatu būvētājiem, kuri specializējas pielāgotu māju būvniecībā.
Daudzu komerciālu projektu būvnieki bieži vien paļaujas uz to, ka veidņu ražotājs piegādās arī projektā nepieciešamos veidņu novietošanas rasējumus. Tomēr situācijā, kad ražotājs tiek apbērts ar daudzu būvnieku lūgumiem un vienlaicīgu vēlmi iegūt informāciju, var rasties aizkavēšanās. Tas varētu būt papildu dzinulis, lai būvnieki iemācītos strādāt ar šo programmu un paši izveidotu digitālu izvietojuma shēmas.
Ja projekts ir pietiekami liels, lai vienā konstrukcijā iekļautu vairākus betona veidus, šī programmatūra palīdz projektā iekļaut arī betona sastāva izvēli. Tas ir kļuvis iespējams tādēļ, ka pastāv patentētā Trimble betona konstrukciju izvietošanas, plānošanas un pārraudzības tehnoloģija.
Jāķeras pie darba
Nevēlēšanās apgūt jaunas tehnoloģijas, īpaši digitālo tehnoloģiju, visdrīzāk bremzē lielākoties tieši būvniecības nozares attīstību. Lielie uzņēmumi cenšas pēc iespējas izskaust šo nevēlēšanos, piesaistot studentus, kuri nupat beiguši universitāti un jau mācību procesā apguvuši programmas lietošanu, vai arī nolīgst profesionāļus, kuri jau pārzina šo tehnoloģiju. Mazākiem uzņēmumiem gan trūkst šādas iespējas, un viņiem ir jāgādā par jau esošo darbinieku apmācīšanu un instruēšanu. To apzinoties, Dikijs norāda, ka viņa kompānija piedāvā virkni apmācības iespēju, tostarp teorētisko apmācību, materiāla apguvi būvlaukumā un mācības tiešsaistes režīmā. Uzņēmumiem pastāv arī iespēja samaksāt gada maksu par piekļuvi palīdzības dienestam ar tālruņa starpniecību, lai vajadzīgajā brīdī saņemtu konsultāciju. Programmu iespējams gan iegādāties savā īpašumā, gan nomāt.

 

Sandra Fomina @nadja
žurnāliste
6 лет 10 месяцев 25 дней на портале
Был онлайн 22 декабря в 23:54
Строительный поисковик